Impetus Marine | Hakkımızda

Geçmişin Tecrübesiyle Geleceği Şekillendiriyoruz!

Denizler insanlık tarihi boyunca yaşamın idame edilmesi için en büyük unsurlardan biri olmuştur. Zaman içerisinde denizcilik sektöründe yaşanan gelişmeler ile demir daha etkin kullanılmıştır. Büyük ağaç parçalarını demir çiviler ve demir bağlantı elemanlarıyla birleştirerek çok daha büyük deniz araçları üretilmeye başlanmıştır. Bu gemileri ise artık içine kurşun doldurulmuş kütükler ile denizde sabit tutabilmek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Daha hafif, uzun ömürlü ve işlevsel bir ekipmana ihtiyaç duyulmuş ve bu deniz ekipmanı, bugün hala modern denizcilikte kullandığımız Çapa olarak adlandırılmıştır.

Çapanın her ne kadar temel görevi deniz araçlarının su üzerinde dış faktörlerin etkisiyle yer değiştirmesini engellemek olsa da, tarihsel süreç ile birlikte, bir kültüre, bir sembole, prestije ve en önemlisi bir sanata dönüştüğünü söyleyebiliriz.

İşte tam bu noktada, Impetus olarak teknenizin su üzerinde güvenle duruşunu başka bir boyuta taşıyarak, denizcilik kültürünün bir sembole dönüştürdüğü Çapa’yı, sanat ve akıl ile birleştirerek bir prestij objesi haline getirmeyi hedefledik. Tasarımı, çizgileri, aerodinamiği ve statiği, alışık olduğunuz klasik çapa algısını baştan aşağı değiştirecek ve sektöre yeni bir soluk getirecektir.

Impetus; ‘her farklı deniz ortamına farklı çapa’ ihtiyacını ortadan kaldırarak, tek bir çapa ile her tip deniz tabanında, her koşulda, her derinlikte ve her rüzgar tipinde deniz aracınızı güvenle sabit tutmanızı hedefler. Değişkenleriniz ne kadar fazla olursa olsun, Impetus’un optimum sürüklenme ve saplanma açısı en kısa sürede ve en güvenli şekilde sabitlenmenizi sağlayacaktır. Kürek altında bulunan denge flapı sayesinde, dip akıntılarından etkilenmeden, deniz aracınıza paralel bir doğrusal istikamet ile hareket eder. Kürek ve sap olarak iki ana parçadan oluşan İmpetus, bu iki parçanın birbirine özel mekanik bir kilitlenme metoduyla kilitlenerek, işinin uzmanı argon kaynak ustalarının yetenekli ellerinde özenle birleştirilir. Mekanik kilit sayesinde, kürek ve sapın birbirinden ayrılmasını imkansız hale getirir ve İ-Impetus’u en yakın rakibinden ortalama %30 daha dayanıklı kılar.

Her Impetus örneği, üretime bir sicil kartı ile başlar. Bu sicil kartı, ürünün hammaddesinin menşeini, niteliklerini, normlarını, parti numaralarını ve seri numaralarını içeren bir form ile mühendislik birimi tarafından üretim sorumlusuna teslim edilir. Üretim aşamasında her adım bu sicil kartlarına işlenir. Hangi ustanın, hangi iş gününde, hangi ekipmanları kullanarak o Impetus’u ürettiği adım adım izlenir ve kayıt altına alınır. İzlenebilirlik, final kontrollerinin yapılmasından sonra sertifika numarası ile devam eder. Müşteriye teslim edilen İmpetus örneğini, müşteri ve deniz aracının bilgilerinin sicil kartına işlenmesiye izlemeye devam ederiz.

Bizlere ulaşan binlerce yıllık kadim bilgileri işleyerek, Çapa’ya bakışınızı bir adım öteye taşımayı
hedefledik. Bizden sonraki medeniyetlere neler yaptığımızı anlatmak ve geleceğe ilham verebilmek için Impetus olarak ‘Kayıt’ refleksini misyon ediniyoruz.
Gelecek, geçmişin kaydıyla şekillenir.

 

Impetus Marine | Hakkımızda

Yenilik

Impetus Marine | Hakkımızda

Kalite

Impetus Marine | Hakkımızda

Hizmet

Impetus Marine | Hakkımızda

Sürdürülebilirlik

Impetus Marine | Hakkımızda

Tasarımı, çizgileri, aerodinamiği ve statiği, alışık olduğunuz klasik çapa algısını baştan aşağı değiştirecek ve sektörün belirleyeni olarak kartların yeniden karılmasına öncülük edecektir.

Impetus Marine | Hakkımızda
Impetus Marine | Hakkımızda

Misyonumuz

Geçmişin tecrübesi ile geleceğin gereksinimlerini şekillendiriyoruz. Teknoloji ve bilgiyi en üst seviyede birleştirerek, ihtiyaçları tam olarak karşılayan marin malzemelerini müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

Impetus Marine | Hakkımızda
Impetus Marine | Hakkımızda
Impetus Marine | Hakkımızda

Vizyonumuz

Kalite ve sağlamlığı ön planda tutarak üretim yapmak ve müşteri taleplerine en doğru cevabı vererek, müşteri memnuniyetinin sürdürebilirliğini sağlamaktır.

Yerelden Globale,

Bayiliklerimiz İle Tanışın

Sudan South Sudan Georgia Abkhazia South Ossetia Peru Burkina Faso France Guadeloupe Martinique Reunion Mayotte French Guiana Libya Belarus Pakistan Azad Kashmir Indonesia Yemen Madagascar Bolivia, Plurinational State of Serbia Kosovo Cote d'Ivoire Algeria Switzerland Cameroon North Macedonia Botswana Kenya Jordan Mexico United Arab Emirates Belize Brazil Sierra Leone Mali Congo, Democratic Republic of the Italy Somalia Somaliland Afghanistan Bangladesh Dominican Republic Guinea-Bissau Ghana Austria Sweden Turkey Uganda Mozambique New Zealand Cuba Venezuela, Bolivarian Republic of Portugal Colombia Mauritania Angola Germany Thailand Australia Papua New Guinea Iraq Croatia Greenland Niger Denmark Latvia Romania Zambia Myanmar Ethiopia Guatemala Suriname Czech Republic Chad Albania Finland Syrian Arab Republic Kyrgyzstan Solomon Islands Oman Panama Argentina United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Costa Rica Paraguay Guinea Ireland Nigeria Tunisia Poland Namibia South Africa Egypt Tanzania, United Republic of Saudi Arabia Viet Nam Russian Federation Crimea Haiti Bosnia and Herzegovina India China Hong Kong Macao Taiwan Canada El Salvador Guyana Belgium Equatorial Guinea Lesotho Bulgaria Burundi Djibouti Azerbaijan Nagorno-Karabakh Iran, Islamic Republic of Malaysia Philippines Uruguay Congo Montenegro Estonia Rwanda Armenia Senegal Togo Spain Gabon Hungary Malawi Tajikistan Cambodia Korea, Republic of Honduras Iceland Nicaragua Chile Morocco Western Sahara Sahrawi Arab Democratic Republic (Free Zone) Liberia Netherlands Bonaire, Sint Eustatius and Saba Central African Republic Slovakia Lithuania Zimbabwe Sri Lanka Israel Gaza Strip (State of Palestine) West Bank (State of Palestine) Lao People's Democratic Republic Korea, Democratic People's Republic of Greece Turkmenistan Ecuador Benin Slovenia Norway Moldova, Republic of Transnistria Ukraine Donetsk People's Republic Luhansk People's Republic Lebanon Nepal Eritrea United States of America